Gniazdo smaku

Obiad weselny w restauracji

01.07.2020
Obiad weselny Warszawa

Zamiast hucznego wesela trwającego parę dni młodzi coraz częściej decydują się na zorganizowanie obiad weselny zamiast wesela po ceremonii ślubnej. Takie rozwiązanie pozwala parze młodej przede wszystkim zaoszczędzić na wydatkach związanych ze świętowaniem tego wyjątkowego wydarzenia. Poza tym nie każdy jest fanem głośnych, dużych imprez, podczas których jest się cały czas w centrum uwagi.

Obiad weselny zamiast wesela

Obiad weselny w Warszawie w restauracji ma wiele zalet, szczególnie jeśli nie przepada się za tradycyjnymi weselami. Wśród nich można wymienić przede wszystkim korzyści finansowe: obiad weselny zamiast wesela jest z reguły bardziej kameralny. Dlatego też na obiad weselny w Warszawie w restauracji zaprasza się około pięćdziesięciu osób, a nie około dwustu, jak ma to miejsce przy planowaniu tradycyjnych wesel. Mniejsze koszty biorą się z oszczędności na wynajmie sali oraz wynajęciu kapeli, a także oszczędza się na ilości spożywanego alkoholu i jedzenia, co jest związane zarówno z mniejszą liczbą biesiadników, jak i z krótszym okresem biesiadowania.

Niemniej taka forma świętowania ślubu może okazać się dla niektórych nowa i osobliwa. Mogą pojawiać się pytania: jak znaleźć pomysł na obiad weselny? Jak zorganizować obiad weselny? Gdzie urządzić obiad weselny w Warszawie?

Pomysł na obiad weselny

Standardowo w ramach obiadu weselnego podaje się przystawki, następnie pierwsze i drugie danie, później pojawia się deser (i/lub tort weselny). Pod koniec biesiadowania na stołach powinny pojawić się talerze z zimnymi wędlinami i serami. Jeśli uroczysty obiad jest szczególnie długi (trwa ponad pięć godzin), można zdecydować się na kolejne danie na ciepło.

Oczywiście należy także brać pod uwagę zimne i gorące napoje (woda, soki, kawa, herbata) oraz napoje alkoholowe. Przy ustalaniu menu koniecznie powinno się uwzględnić dania wegetariańskie dla zaproszonych osób, które nie jedzą mięsa. Jeśli uroczysty obiad weselny zamiast wesela odbywa się w upalny dzień lata, w ramach przekąsek warto podać świeże, lekkie sałatki, a na deser owoce, sorbety oraz tort lodowy, zamiast ciężkich ciast.

Jak zorganizować obiad weselny?

Podczas organizowania obiadu weselnego należy przede wszystkim zastanowić się nad poniższymi kwestiami:

  • należy skrupulatnie przemyśleć udekorowanie sali,      
  • ustalić szczegółowo menu,       
  • zorganizować kamerzystę lub fotografa,           
  • rozplanować sposób posadzenia gości oraz zaprojektować winietki.             

Pomysł na obiad weselny powinien zawierać w sobie także atrakcje dla gości (może być to muzyka puszczona z płyty czy muzyka na żywo, jak akompaniament pianina, pierwszy taniec pary młodej, uroczyste krojenie tortu weselnego, toasty, przyśpiewki, czas na upominki i podziękowania, zorganizowanie księgi gości).

Gdzie zrobić obiad weselny w Warszawie?

Restauracja wybrana na obiad weselny powinna mieć doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez okolicznościowych. Oczywiście obiad weselny w Warszawie można zorganizować z nami, w Gnieździe Smaku. Zapraszamy do kontaktu!Godziny otwarcia:

poniedziałek-niedziela: 11.00-20.00

Jedzenie z dowozem dostarczamy na Bielany, Żoliborz i Łomianki!


Restauracja Gniazdo Smaku

Kuchnia Polsko-Włoska
Warszawa, ul. Samogłoska 15
email zapytanie@gniazdo-smaku.pl
tel. 507-686-417
Pokaż mapę dojazdu

Mapa dojazdu