Gniazdo smaku

Przyjęcie komunijne w restauracji

14.07.2020
Przyjęcie komunijne w restauracji

Czasy całodniowego siedzenia w kuchni, gotowania i sprzątania na szczęście powoli mijają, a panie domu coraz częściej decydują się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w restauracji.

Przyjęcie komunijne w restauracji to już niemal standard, szczególnie jeśli ma się zamiar zaprosić kilkadziesiąt osób na takie posiedzenie. Co musisz wiedzieć, aby zaplanować idealny obiad komunijny w restauracji?

Obiad komunijny w restauracji

Rozpocząć rozglądanie się za właściwą restauracją, która odpowiada naszym potrzebom, należy sporo wcześniej. W okresie komunijnym niemal każda restauracja jest już zabukowana. Wybrać i zarezerwować stół na przyjęcie komunijne należy tuż po poznaniu daty komunii dziecka.

Z reguły przyjęcie komunijne w restauracji to koszt rzędu 200 złotych za osobę. Jednak przy wyborze restauracji warto zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale także na menu, wystrój lokalu, a także jakość podawanych potraw. Najlepiej rozmówić się wcześniej z kierownikiem restauracji i zadać mu wszystkie nurtujące nas pytania (na przykład o możliwości dotyczące udekorowania sali, opcje deserowe, politykę restauracji dotyczącą alkoholu oraz ile orientacyjnie będzie nas kosztować taki obiad komunijny w restauracji), a także poprosić o możliwość posmakowania dań, które ustaliło się jako menu na przyjęcie komunijne.

Co podać na obiad komunijny?

Menu na przyjęcie komunijne najczęściej składa się z: 

  • pierwszego i drugiego dania,    
  • deseru (najczęściej jest to świąteczny tort),      
  • talerzy z zimnymi zakąskami.   

Oprócz tego oczywiście w całości kosztów należy uwzględnić jeszcze zimne i gorące napoje, ewentualnie napoje alkoholowe. W ramach menu na przyjęcie komunijne powinno się także uwzględnić preferencje wegetarian oraz wegan, jeśli zostali zaproszeni.

Pewnie niejedna osoba myśli: „No tak, to oczywiste, ale właściwie co podać na obiad komunijny?”. Do najpopularniejszych rozwiązań należy następujące rozwiązanie: rosół z makaronem oraz tradycyjny polski kolet schabowy z ziemniakami i mizerią. Choć oczywiście nie można w swojej decyzji całkowicie pomijać zdania dziecka, dla którego przyjęcie komunijne jest organizowane. Być może jest fanem pizzy, bądź spaghetti? Rozmowa z dzieckiem może nas zainspirować przy podejmowaniu decyzji, co podać na obiad komunijny.

Restauracja na komunię w Warszawie

Przyjęcie komunijne w Warszawie można oczywiście zorganizować u nas, w Gnieździe Smaku. Gniazdo Smaku to restauracja, w której pomieści się do pięćdziesięciu osób. Nasz lokal znajduje się przy ulicy Samogłoska 15. Oferujemy dania kuchni polskiej oraz włoskiej. Mamy doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju uroczystości, więc gwarantujemy zadowolenie ze zorganizowanego u nas przyjęcia. Co więcej, zorganizowane u nas przyjęcie komunijne w Warszawie może zostać wzbogacone o sesję zdjęciową, ponieważ mamy do dyspozycji profesjonalnego fotografa. Jeśli interesuje Cię restauracja na komunię w Warszawie, zapraszamy do kontaktu.Godziny otwarcia:

poniedziałek-niedziela: 11.00-20.00

Jedzenie z dowozem dostarczamy na Bielany, Żoliborz i Łomianki!


Restauracja Gniazdo Smaku

Kuchnia Polsko-Włoska
Warszawa, ul. Samogłoska 15
email zapytanie@gniazdo-smaku.pl
tel. 507-686-417
Pokaż mapę dojazdu

Mapa dojazdu