dla Krewetki Z Czosnkiem i Cytryną

dla Krewetki Z Czosnkiem i Cytryną

Ten prosty przepis na krewetki z czosnkiem i cytryną jest absolutnie pyszny i satysfakcjonujący. Pozostawia nie tylko długie wykończenie na podniebieniu, ale także krótkie sprzątanie w kuchni.

Makaron Krewetkowy (Fot. Erich Boenzli)
Skocz do:
 • 🦐 Jak kupić krewetki
  • ❄ Jak przechowywać i rozmrażać krewetki I like my pantry ingredients.
  • ⭐ Jak czyścić krewetki
  • ✨ Jak wydobyć krewetki
 • 🤔 Jaka jest różnica między krewetkami a krewetkami?
 • 🥣 Jak marynować krewetki

  🥘 Gotowanie

   🍽 Porcja

  🍾 Parowanie wina

 • 📖 Wariacje
 • 📝 Przepis
 • Jeśli masz deskę do krojenia, nóż szefa kuchni, a patelnia i podstawowa spiżarnia, ten makaron z krewetkami i krewetkami będzie na twoim stole za mniej niż 20 minuty mieszkania.

  Ten przepis na krewetki z makaronem to moje własne podejście do krewetek z krewetkami. Wykorzystałam składniki, które miałam już w domu i kształt makaronu, na który miałam ochotę tego dnia. Rotini bardzo dobrze trzymało się sosu, zapewniając, że z każdym kęsem dostajemy pełen smak.

  Podoba mi się moja spiżarnia (fot. Erich Boenzli)

  Ale zanim przejdziemy do łatwego gotowania, aby stworzyć ten wspaniały przepis na krewetki z czosnkiem i cytryną, chciałbym poświęcić chwilę omówić kilka – miejmy nadzieję, że pomocnych – wskazówek i faktów na temat tego niezwykle wszechstronnego zwierzęcia.

  🦐 Jak kupić krewetki

  Kupowanie krewetek różni się od kupowania ryb lub innych owoców morza. Jeśli będę miał okazję, kupię świeżą rybę i ugotuję ją tej samej nocy. Ale jeśli mam do wyboru krewetki mrożone i świeże, kupię mrożonki.

  Mrożona krewetka to dla nas obowiązkowa pozycja w spiżarni. Prawie zawsze mamy dwukilogramowy worek surowych, obranych, pozbawionych żyłek krewetek z ogonem, gotowych do umieszczenia w zamrażarce, na wypadek, gdybyśmy nagle mieli ochotę na krewetki.

  Ale niestety, to wszechstronne białko zwierzęce ma wadę. Zbiór krewetek może spowodować wiele szkód w środowisku.

  Istnieją zasadniczo dwa sposoby połowu krewetek: Różne techniki trałowania, które łapią wiele niechcianych innych gatunków i/lub uszkodzić dno morskie; i rolnictwo, które może stwarzać inne problemy środowiskowe.

  Czasami prawie niemożliwe jest dokładne określenie, skąd pochodzą krewetki, ale na szczęście w Monterey Bay są bardzo oddani ludzie Akwarium. Znajdziesz tam dokument PDF do pobrania, a także przydatną elegancką aplikację.

  ❄ Jak przechowywać i rozmrażać krewetki

  To świetna rzecz w torbie krewetek. Kup je zamrożone, włóż do zamrażarki, a pozostaną doskonałe nawet przez sześć miesięcy. Kiedy zrobiłem trochę więcej badań na ten temat, odkryłem nawet, że krewetki będą trwać w nieskończoność, jeśli zostaną odpowiednio zamrożone w temperaturze 0 ° C.

  Moje myśli: co jest nieskończone, co znaczy „prawidłowo” i jak można ich nie zjeść w ciągu sześciu miesięcy ? Zwłaszcza, gdy spróbujesz tego prostego przepisu na makaron z krewetkami i krewetkami 😉

  Rozmrażanie to kolejna świetna rzecz w mrożonych krewetkach. Jeśli nagle pojawi się głód krewetek, nie ma potu. Nie musisz się martwić o rozmrażanie krewetek przez noc w lodówce. Po prostu otwórz torebkę, weź tyle krewetek, ile chcesz użyć, wrzuć je do miski z letnią wodą, a będą gotowe do gotowania 20 minuty.

  Zastanawiam się nad wadami posiadania worka krewetek w zamrażarce. Jeśli znajdziesz, daj mi znać. Och czekaj, przerwa w dostawie prądu.

  Nie całkiem. Po prostu rozpal grill, wrzuć krewetki z odrobiną oliwy z oliwek, soku z cytryny, soli i pieprzu, nałóż je na szpikulec i grilluj po kilka minut z każdej strony.

  Erich eating a tiger prawn in Thailand. Jak czyścić krewetki

  Najbardziej mrożone Sprzedawane w naszych sklepach krewetki są już opracowane i oczyszczone. Wystarczy zdjąć muszlę z ogona i osuszyć.