Sałatka Siekana z Bliskiego Wschodu

Sałatka Siekana z Bliskiego Wschodu

Składniki:

  • 1 szklanka posiekanych, prażonych orzechów włoskich
  • 2 szklanki drobno posiekanej włoskiej pietruszki (około 2 pęczki)
  • 3/4 szklanki posiekanej, bez pestek kalamaty, greckiej, lub oliwki niçoise (około 1 ¼ szklanki z pestkami)
  • 1/2 szklanki mielonej szalotki (około 1 pęczka)
  • 1 szklanka obranego, posiekanego i posiekanego pomidora ( 2 duże)
  • kubek oliwy z oliwek extra virgin
  • kubek świeżo wyciśniętego soku z cytryny
  • 1/2 łyżeczki kminku w proszku
  • )

  • 1/2 łyżeczki płatka czerwonego chili
  • Koszerna sól i grubo zmielony czarny pieprz (do smaku)
  • Instrukcje:

    1. Rozgrzej piekarnik do 325 F.
    2. Ułóż orzechy na blasze do pieczenia i praż przez około 10 minut, aż zaczną wydzielać aromat prażonych orzechów. Całkowicie ostudź przed użyciem orzechów z przepisu.
    3. Usuń łodyżki z pietruszki i zmiel ręcznie lub za pomocą szybkich impulsów w robocie kuchennym. Pietruszka powinna być drobno zmielona, ​​ale jeśli używasz robota kuchennego, uważaj, aby jej nie oczyścić. Pietruszka powinna stanowić puszystą bazę dla pozostałych tekstur.
    4. Pokrój oliwki, orzechy włoskie i szalotki ręcznie na szorstką kostkę. Przygotowane pomidory pokroić w kostkę i odcedzić.
    5. Połącz wszystkie posiekane składniki. Wrzucić do dużej drewnianej miski z oliwą z oliwek, świeżym sokiem z cytryny, kminkiem i płatkami chili. Dopraw do smaku solą i czarnym pieprzem.
    6. 325